خانه > دانش و فناوری > دریچه فناوری > جاروبرقی هوشمند غیرقابل دسترس ترین نقاط منزل را هم تمیز می کند
جاروبرقی هوشمند

جاروبرقی هوشمند غیرقابل دسترس ترین نقاط منزل را هم تمیز می کند

جاروبرقی هوشمند : پاک کردن برخی نقاط منزل، به خصوص نقاط غیرقابل دسترس و غیرقابل مشاهده در زیر تخت یا اجاق گاز و غیره کار ساده ای نیست. اما یک ربات جاروبرقی این کار را به سادگی ممکن می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، Everybot RS۷۰۰ نام ربات جاروبرقی است که از حسگرهای متعددی برای شناسایی بخش های کثیف فراموش شده منزل و پاکسازی آنها استفاده می کند.

ربات یاد شده فاقد چرخ است و برای حرکت از دو پاک کن مدور از جنس فیبر در زیر بدنه خود بهره می گیرد که قادر به تنظیم سرعت و جهت حرکت ربات یادشده نیز هستند.

یک منبع آب داخلی نیز به طور خودکار برای پاکسازی محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرند و صفحات داخلی این ربات پس از پرشدن قابل تعویض هستند.

حسگرهای جهت یاب این ربات جلوی برخورد آن با دیوار یا مبلمان را می گیرند و حسگر شناسایی لبه هم از سقوط آن از ارتفاع یا حاشیه پله جلوگیری می کند. فناوری خاصی شناسایی نقاط تاریک تر را توسط Everybot RS۷۰۰ ممکن می کند تا این نقاط به خوبی تمیز شوند.

کنترل ربات یادشده به طور بی سیم ممکن است و بعد از هر بار شارژ تا دو ساعت و نیم قابل استفاده است. Everybot RS۷۰۰ حدود ۲۸۰ دلار قیمت دارد و در ابتدای زمستان روانه بازارمی شود.

انتهای پیام/

منبع : مهر

جاروبرقی هوشمند

همچنین ببینید

دم کردن چایی هوشمند شد

دم کردن چایی هوشمند شد

انسان ها از هزاران سال پیش تا به امروز از نوشیدن چایی لذت برده اند، اما دم کردن چایی به گونه ای که بهترین طعم و عطر حاصل شود کاری تخصصی و دشوار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *