خانه > سبک زندگی > ورزش > با ورزش کردن از افسردگی جلوگیری کنید
با ورزش کردن از افسردگی جلوگیری کنید

با ورزش کردن از افسردگی جلوگیری کنید

با ورزش کردن از افسردگی جلوگیری کنید : مطالعات جدید نشان داده است که حداقل یک ساعت ورزش در طول هفته‌ می‌تواند از ابتلا به افسردگی جلوگیری کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت MNT، افسردگی اختلال شایع در بزرگسالان است. ۶٫۷ درصد بزرگسالان در آمریکا دچار افسردگی هستند.

سازمان سلامت جهانی اعلام کرده است که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر با این اختلال زندگی می‌کنند.

برای درمان افسردگی معمولا روش‌های دارویی و بالینی پیشنهاد می‌شود. اخیرا در یک موسسه استرالیایی تاثیر ورزش به جلوگیری از افسردگی بررسی شد.

در این بررسی‌ها مشخص شد که ورزش می‌تواند هم در درمان و هم در پیشگیری از افسردگی موثر باشد. یک ساعت ورزش در طول هفته‌ بر جلوگیری از افسردگی موثر است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: بررسی‌های ما جالب بود ، زیرا ردیافتیم که حتی میزان کمی ورزش (یک ساعت در هفته‌) می‌توانند تاثیر زیادی بر جلوگیری از افسردگی داشته باشد و در مقابل ورزش نکردن خطر ابتلا به افسردگی را افزایش  می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : ایسنا

با ورزش کردن از افسردگی جلوگیری کنید

همچنین ببینید

روش هایی برای بلند قد شدن: قد نهايي شما به وراثت و محيط وابسته است، بنابراين تصور اين كه قد نهايي فقط به زمينه ارثي مربوط مي‌‌شود، غلط است. عوامل محيطي مانند ورزش، تغذيه، وضعيت خواب، بيماري و استرس بر رشد قد شما تاثير مي‌‌گذارند.

روش هایی برای بلند قد شدن

روش هایی برای بلند قد شدن: قد نهايي شما به وراثت و محيط وابسته است، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *