خانه > دانش و فناوری > دریچه فناوری > تولید پای مصنوعی هوشمند با قابلیت شناسایی عفونت
تولید پای مصنوعی هوشمند

تولید پای مصنوعی هوشمند با قابلیت شناسایی عفونت

تولید پای مصنوعی هوشمند : اداره تحقیقات نیروهای دریایی ارتش آمریکا موفق به تولید نوعی پای مصنوعی شده که هم راحت تر قابل استفاده است و هم می توان از آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت و همین طور فشار استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، استفاده از پاهای مصنوعی موجود در بازار علیرغم پیشرفت های به عمل آمده ممکن است هنوز هم برای افراد معلول دردناک باشد و به علت فشارها و دیگر مشکلات موجب بروز عفونت در افراد شود.

از همین رو، پژوهشگران پای مصنوعی هوشمند و راحت تری تولید کرده اند که سرهم کردن و باز کردن بخش های تشکیل دهنده آن به سادگی ممکن است و همچنین کنترل و نظارت بر عملکرد آن برای شناسایی موارد ابتلا به عفونت یا وارد آمدن فشار با استفاده از تعدادی حسگر صورت می گیرد.

میزان سازگاری این پای مصنوعی در تماس با دیگر اجزای باقی مانده بدن معلول هم به طور آنی قابل کنترل است تا فشار زیاد باعث ضایعات بیشتر برای معلولان نشود. در تولید این اجزای مصنوعی از تیتانیوم هم استفاده شده و تعدادی حسگر زیستی نیز برای اندازه گیری دمای بدن، میزان pH و غیره در درون آن تعبیه شده است. انتقال این داده ها به تجهیزات پزشکی و الکترونیک به صورت بی سیم ممکن است. در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این پای مصنوعی تولید شده و زمان عرضه نسخه نهایی آن مشخص نیست.

انتهای پیام/

منبع : مهر

تولید پای مصنوعی هوشمند

همچنین ببینید

این گوشی چینی بی سیم شارژ می شود

این گوشی چینی بی سیم شارژ می شود

پرچمدار آتی یک شرکت تولید کننده موبایل به پیروی از اپل از فناوری شارژ بی سیم پشتیبانی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *