خانه > دانش و فناوری > خودرو > تاکسی‌های پرنده تا سال ۲۰۲۵ می آیند
تاکسی‌های پرنده تا سال 2025 می آیند

تاکسی‌های پرنده تا سال ۲۰۲۵ می آیند

تاکسی‌های پرنده تا سال ۲۰۲۵ می آیند : در حالی که رقابت برای تولید خودروهای خودران به شدت در جریان است، برخی شرکت های فناوری هم به دنبال تولید تاکسی های پرنده تا کمتر از یک دهه آینده هستند.

تاکسی‌های پرنده تا سال ۲۰۲۵ می آیند

به گزارش گروه خودروی علی دو هزار، شرکت «Lilium» تولیدکننده هواپیماهای جت با قابلیت پرواز سریع عمودی نمونه اولیه یک تاکسی پرنده را تولید کرده که اولین بار در ماه آوریل گذشته به پرواز درآمد.

این شرکت اروپایی می گوید در تلاش برای تولید تاکسی های پرنده جدیدی با موتور جت است که قابلیت جابجا کردن سریع صاحبان مشاغل را داشته باشند.

«Lilium» برای تسریع این امر برخی از مدیران برجسته شرکت های فناوری ثالث را به خدمت گرفته که زمینه طراحی هواپیماها و موتورهای جت چابک و کوچک را دارند.

«Lilium» امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ تعداد زیادی تاکسی پرنده را برای استفاده صاحبان مشاغل خاص تولید و روانه بازار کند.

مدیران این شرکت امیدوارند اولین تاکسی هوایی کامل و عملیاتی خود را در سال ۲۰۱۹ به پرواز درآورند و استفاده عمومی از آنها را شش سال بعد آغاز کنند.

«Lilium» برای تحقق این هدف تا به حال ۱۱٫۴ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خودرو / جام جم آنلاین

همچنین ببینید

مقصد بهینه خودروهای پسابرجامی

مقصد بهینه خودروهای پسابرجامی

«صادرات ۳۰ درصدی» در شرایطی به‌عنوان یکی از الزامات وزارت صنعت،معدن و تجارت برای حضور خودروسازان دنیا در ایران لحاظ شده که مشخص نیست آیا تیراژ خودروهای خارجی پسابرجامی امکان محقق شدن این هدف را خواهد داد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *