خانه > سبک زندگی > ورزش > انجام حرکت دوچرخه برای بیماران ICU مفید است
انجام حرکت دوچرخه برای بیماران ICU

انجام حرکت دوچرخه برای بیماران ICU مفید است

انجام حرکت دوچرخه برای بیماران ICU : تحقیقات جدید نشان داده است که فیزیوتراپ ها می‌توانند تمرینات ساده دوچرخه را در تخت برای بیماران ICU انجام دهند. این نوع تمرینات می‌تواند به ریکاوری سریع‌تر بیماران کمک کند.

 به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از Science daily، تحقیقات محققان دانشگاه مک مستر نشان داده است بیمارانی که بسیار مریض هستند و در بخش ICU تحت مراقبت هستند می‌توانند زیر نظر فیزیوتراپ ها تمرین دوچرخه را انجام دهند. این نوع تمرین بر ریکاوری بیماران سرعت می بخشد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: شاید همه فکر کنند که بیماران ICU برای انجام حرکات ورزشی توانایی ندارند و مریض تر از این هستند که ورزش کنند هستند. با این حال دریافتیم که انجام تمرینات ابتدایی با کمک فیزیوتراپ‌ها می‌تواند به ریکاوری این بیماران کمک کند.

بیمارانی که از  ICU خارج می‌شوند دچار ضعف عضلانی شدید و ناتوانی می‌شوند در حالی که انجام حرکت دوچرخه در تخت می‌تواند پاها و لگن آنها را فعال نگه دارد. با افزایش قدرت عضلات سلامت کل بیمار نیز بیشتر می‌شود و روحیه او نیز افزایش می‌یابد. نتایج بررسی‌های ما فراتر از انتظارمان بود. ما مشاهده کردیم که بیماران ICU کاملا توان انجام این حرکات ورزشی را دارند و انجام این حرکات برای آنها مفید است.

منبع: علم ورزش / ایسنا

همچنین ببینید

نشستن بیش از حد احتمال مرگ را افزایش می‌دهد

نشستن بیش از حد احتمال مرگ را افزایش می‌دهد

نشستن بیش از حد در افراد میانسال و سالمند باعث می‌شود که احتمال ضعف بدنی آن‌ها و مرگ آن‌ها بر اثر این ضعف افزایش یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *